Чотири простих кроки для задоволення від спілкування у соцмережі.

Як отримати те, чого хочеш, від Фейсбуку, Гуглу, Твіттера тощо?

Кожному з нас відома ситуація, коли ми годинами “сидимо” в інтернеті, гортаємо сторінку за сторінкою, переглядаємо десятки дописів і статей, а задоволення не отримуємо. Навпаки, лягаємо запізно спати, не можемо ніяк вимкнути смартфон або закрити нарешті ноутбук.

Усі час до часу скаржаться на “інтернетну залежність” або на те, що ми проводимо забагато часу в інтернеті. Чому ж так відбувається?

Раніше ми йшли в компанію надвір, до бібліотек, в кіно, на прогулянку, на свято – аби познайомитися чи поспілкуватися, знайти потрібну інформацію або розважитися.

Сьогодні ми щодня “ходимо в інтернет”, “сьорфимо”, “гуглимо”, “твітимо” і “фейсбучимо”. Але наші потреби не змінилися – ми так само прагнемо розважитися, розслабитися, поспілкуватися або поділитися інформацією.

Соціальна мережа – це інформація. Але, насамперед, це – люди. Саме люди створюють увесь цей потік  інформації, навіть якщо розміщують її “боти”. І не важливо, скільки у вас “френдів”, ви більше читаєте, чи більше дописуєте – все одно ви знаходитеся у пошуку іншої людини.

Тої людини, думки якої будуть співзвучні із нашим настроєм або нашим світоглядом. Ну або навпаки – тої, з якою є про що посперечатися. Тобто ми намагаємося задовольнити якусь конкретну потребу спілкування – щось конкретне отримати або щось конкретне дати.

І коли ми не знаходимо саме те, чого шукаємо, ми безглуздо “зависаємо” в інтернеті, не отримуючи від цього задоволення. Відбувається це тому, що часто ми не замислюмося – а чого я хочу саме зараз? Яку свою потребу я хочу задовільнити. І яка людина здатна це зробити.

Отже, нашим першим кроком буде :

  1. Визначити мету перебування в інтернеті на цей момент.

Насамперед, слід усвідомити – навіщо я зараз зайшла (чи зайшов) до інтернету?  Почитати абИщо чи щось конкретне? Наприклад, я точно не хочу зараз читати про політику, а хочу відпочити. Тож краще зайти в групу за інтересами і почитати легкі приємні дописи.

Чи може мені є чим поділитися, але не знаю, з ким про це можна поговорити. Тоді слід написати допис і вибрати – з ким конкретно я хочу поділитися. Бо часто дописи “для всіх” не читає ніхто.

Словом, перше питання – навіщо?

Навіщо я зараз в інеті, чого шукаю, чого хочу.

Щойно я визначаю, чого я хочу, постає друге важливе питання :

  1. Що або Хто може мою потребу задовільнити.

У мене може бути “тищапітсот” друзів на ФБ і ще стільки ж “зафоловених” у Твіттері, а поговорити – так і немає з ким. У мене може бути найкраща подруга або друг, але саме на цей момент – вони “офлайн”. А дзвонити вже запізно. Та я й не хочу довгих розмов.

На цьому етапі важливо зрозуміти – чи задовільнить мене перечитування чужих дописів або новин, чи все-таки мені потрібно поговорити із людиною “наживо”.

Наприклад, для інтравертів частіше підходить просте читання. Головне визначити, яка тематика зараз відповідає настрою. Для екстравертів одного читання часто буває мало, вони люблять самі дописувати, і щоб їхні теми хтось коментував.

Якщо ви – естраверт, то краще додавати таких же екстравертів, які часто пишуть на цікаві для вас теми, де ви зможете коментувати. І відшукувати інтравертів, яким буде цікаво читати вас – за спільними інтересами. Інтравертів варто іноді спонукати щось покоментувати у вас в стрічці, якщо думка цих людей вам справді важлива.

Але буває, що весь інет перериєш, а того, чого хочеш – нема. Читати нудно, дописувати нема настрою, коментувати ліньки. Для таких випадків можна застосувати третій прийом :

  1. Виберіть кількох людей, з якими можна поговорити у месенджері особисто.

Так, тут доведеться знайомитися ближче, пізнавати іншу людину, приділяти їй час. Словом, заводити ближче спілкування, ніж просто “френди”.

Це заморочливо та енергозатратно. Але саме цей варіант вартий зусиль, бо саме така обмежена кількість людей, чи навіть просто одна людина, може принести нам радість від спілкування. І врятувати від нескінченного сьорфання тенетами в пошуках невідь чого.

  1. І головне питання – чого я хочу в результаті спілкування.

Ясно, що в більшості випадків ми прагнемо розуміння. Щоб нас вислухали і зрозуміли. Щоб прочитали наш допис і прокоментували. Щоб розділили наш емоційний стан, підбадьорили або заспокоїли.

Але далеко не кожна людина універсально підходить і для підтримки, і для співчуття, і для жартів, і для спільної радості, і для філософських роздумів. В кожного з нас є свій сильний бік. Слід звертати увагу – яка якість в цього “френда” чи в цієї “френдеси” мені імпонує найбільше. Яку мою потребу я можу задовільнити саме завдяки цій людині.

Отже, аби отримати радість від “сидіння в інеті”, потрібно зробити перебування в соціальній мережі осмисленим. Варто знати – чого я хочу від іншої людини (людей) в результаті нашого спілкування? Бо на те й існують СОЦІАЛЬНІ мережі, аби ми користувалися соціумом=людьми.

Спробуйте поекспериментувати з цією схемою з чотирьох кроків і перевірити, що вийде. Буду рада, якщо поділитеся своїми враженнями зі мною 😉 А може у вас є своя “схема”?


Якщо ви бажаєте отримати психологічну консультацію звертайтесь безпосередньо до Вікторії.
Skype: viktoriatalan
e-mail: [email protected]
Профіль у ФБ: Вікторія Таланко
Канал Youtube: Viktoria Talanko

Текст та фото Вікторія Таланко ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *