-Няв, -няв, – весна добігає кінця, котяче шаленство іде на спад, оголеність тіла стає звичною, а душа піддається спокусі спекотних курортних романів.

Останній місяць весни зазеленів травами, за кілька днів – блискавичне літо вже. Ви помічали, що зима тягнеться довго, а літо проскакує так, ніби має не три місяці, а три тижні?

Все відносне. Чим швидше рухаємося ми, тим повільніший час у тих, хто сидить на місці :). І хоча цей принцип винайдений для космічних подорожей, в житті він також має свої чіткі риси.

Тому найперший спосіб затримати літо – це усвідомити, що вже менш ніж за тиждень настане перший його день.

Колись я вже писала статтю на тему «Як відчути свято». Це стосувалося лише кількох святкових вихідних, які також пробігають швидше, ніж сама підготовка до них.

Зараз я хочу розширити попередні фічі і додати кілька нових хитрощів. Отже, що наступне допоможе затримати літо?

  • Складання планів заздалегідь.

Якщо присвятити цьому кілька днів ще у травні або у перші дні червня, можна підготувати себе до літа психологічно. Уявляючи своє літо наперед, ми переживаємо купу приємних і позитивних емоцій. А також робимо теплі місяці більш насиченими подіями і відчуттями. Не завадить виділити найголовніші події для себе, без яких наше літо не буде таким радісним і повноцінним. Тому слід :

  • Приділити увагу моментам, про які ми мріяли ще взимку із думкою про те, що «ось, щойно настане літо і я …» (піду на курси, зроблю закордонний паспорт, пошию чудернацький одяг, напишу бізнес-план своєї справи, візьму в оренду офіс тощо).

Важливо не просто згадати і занотувати ці завдання, а і призначити дату їх виконання, та якомога детальніше продумати (а, може, і записати) послідовність дій та кроків по їхньому виконанню. Сімейним парам варто виділити окремо те, що вони хотіли б зробити для дітей (тобто те, про що діти самі мріяли на літо), і те, що вони зроблять особисто для себе.

  • Навіть якщо ви будете проводити багато часу у компаніях та розвагах, варто виділити час на перебування на самоті, виконання особистих бажань та планів.

Коли ми знаходимося сам на сам із собою, то час тягнеться довше. Мозок має можливість впорядкувати інформацію і враження, та видати важливі для нас усвідомлення. Особливо рекомендується проводити регулярний «моніторинг» свого внутрішнього стану. Наприклад, після поїздки з друзями на шашлики, присвятити годинку-другу обмірковуванню, як саме ви почувалися тоді, а як зараз. Чи справді вам було так весело? Що було причиною вашого хорошого або поганого настрою тощо. Аби надалі не змарнувати наступні нагоди і використати теплі дні максимально приємно для себе.

  • «Готуй сани влітку» або «мементо море» :).

Поки триває літо, слід подумки повертатися в зимовий час – це покаже нам контраст між тим, що було (або що на нас чекає вже за півроку знову), і тим, що є зараз. Такі «екскурсії» в зиму дають нашим відчуттям більшу інтенсивність. Адже до хорошого швидко звикаєш, і вже починаєш сумувати через дрібниці навіть у сонячні погожі дні.

Також є багато справ, які краще зробити влітку-восени, аби підготуватися до зими. Наприклад, добре було б не витратити всі гроші на відпочинок, а залишити щось на оплату за опалення. Або придбати зимовий одяг та взуття зі знижкою.

  • Візуалізація літа.

Аби зробити свій літній час наочнішим, можна створити колаж із зроблених фотографій того, що ви вже зробили із замисленого, і додавати туди нові зображення протягом літа. Така колекція підніме вам настрій також і восени та взимку, в очікувані наступного гарячого сезоу. Ще вона допоможе вам оцінити, наскільки вам вдалося отримати задоволеня і виконати намічені плани, зробити висновки і врахувати їх на майбутнє.

Хорошою ідеєю є також зробити збільшений календар трьох літніх місяців, де ви можете в кожному дні написати, що плануєте зробити, і туди ж вішати і свої фотографії та сувеніри. Або просто закреслювати дні, аби усвідомлювати плинність часу, і бачити, скільки ще літа нам залишилося.

Повісити його на видному місці, щоб бачити щодня.

Такі колажі та календарі можна створити і на своєму комп’ютері або смартфоні.

Літо – це не лише погода навколо нас, це, насамперед, теплий настрій нашої душі.


Якщо ви бажаєте отримати психологічну консультацію звертайтесь безпосередньо до Вікторії.
Skype: viktoriatalan
e-mail: [email protected]
Профіль у ФБ: Вікторія Таланко
Канал Youtube: Viktoria Talanko


Текст та фото Вікторія Таланко ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *