Кінець березня – сезон для добування березового соку, який є надзвичайно корисним, особливо для майбутніх матусь. Дуже часто вони задаються питанням: «Чи можна березовий сік під час вагітності»?

Лікарі відповідають однозначно що не лише можна, а й потрібно. Випадок, коли його не можна вживати – алергія на березовий пилок та сечокам’яна хвороба.

Давайте поглянемо чим корисний березовий сік:

  • Він володіє сечогінним ефектом, допомагає ниркам краще функціонувати, позбавляє від набряків;
  • У ньому багато дубильних речовин, кальцій, калій, залізо, ряд кислот, фітонциди;
  • Допомагає нормалізувати тиск, як при гіпертонії, так і при гіпотонії;
  • Якщо вживати березовий сік під час останнього триместру – то це стимулююче впливає на процес лактації, однак після народження малюка його потрібно вживати обережно, оскільки у новонародженого може виникнути алергія;
  • Сік допомагає під час токсикозу, у даному випадку рекомендовано вживати до трьох склянок на день;
  • Завдяки багатому мінеральному складу березовий сік являє собою чудовий косметичний засіб. Він чистить організм зсередини, а це значить що покращується стан шкіри, нігтів, волосся, можна ним також і вмиватися;
  • Це ще одне джерело для укріплення імунітету та боротьби із запальними процесами в організмі;

Не зважаючи на величезний спектр корисних властивостей березового соку не варто ним зловживати, оптимальна доза на день – до 1 літра, сік обов’язково має бути свіжим.

Якщо є можливість гуляйте у березовому гаї, це сприятливо впливає як на малюка, так і на маму. І взагалі пам’ятайте, що прогулянки на свіжому повітрі мають стати вашим щоденним ритуалом, гуляти потрібно не менше 40 хвилин.


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *