Список справ, які можна зробити разом з дітьми восени

Осінь – це час не лише імбирних чаїв та теплих коців, але і активного пізнання осіннього різнобарв’я. Хоча дні й стають дедалі коротшими, поступово огортає меланхолія та ностальгія за теплими довгими буднями, та не варто вішати носа. У Пані Осені є свої родзинки, давайте спробуємо їх пошукати.

Отож, що ж варто зробити разом з дітьми восени?

  1. Відвідати осінній парк чи ліс, зібрати листочки, жолуді, каштани, шишки. Все це знадобиться для подальших поробок із природних матеріалів, створення ікебани чи сенсорних коробок для розвиваючих ігор з малечею. Під час прогулянки можна послухати як шелестить листя, побачити як білочки готують собі запаси на зиму, ознайомитися із їстівними грибами. Влаштуйте пікнік, організуйте рухові ігри на природі чи їзду на велосипедах – і таку осінь ваш малюк точно пам’ятатиме. А якщо взяти з собою фотоапарат, то можна зафіксувати найяскравіші емоції на згадку.
  2. Кулінарним стравам теж можна надати осіннього відтінку. Разом з дітьми випечіть пісочне імбирне печиво у формі листочків, гарбузове печиво чи шарлотку з осінніми дарами природи: яблуками, грушами, ягодами. А під час приготування можна послухати класичну музику, наприклад А. Вівальді «Осінь» чи шум дощу за вікном. Смакуйте випічку із запашним чаєм із трав та ягід, згадуючи літо.
  3. Проявіть свої творчі здібності: малюйте на мокрому асфальті, малюйте відбитками листочків чи овочів/фруктів; зробіть намисто із горобини; сплетіть вінки із різнокольорового листя; прикрасьте оселю осіннім гербарієм тощо.
  4. Виберіть дитячі книги про осінь, познайомте малюка зі змінами в природі, вивчіть декілька тематичних віршів чи вигадайте власну казку.
  5. Дощ – не привід аби лишатися вдома. Парасолька, гумові чоботи та гарний настрій можуть зробити ваш день не менш цікавим. Запускайте паперові кораблики, міряйте глибину калюж, перевіряйте які предмети тонуть, а які ні, які розчиняються, а які лишаються незмінними у воді.
  6. Оновіть себе та своїх близьких. Як? Дуже просто: нова зачіска, новий елемент одягу чи осінній аксесуар не лише піднімуть настрій, але і стануть візиткою карткою саме вашої осені.
  7. Відвідайте театр чи кінотеатр з осінньою прем’єрою, обговоріть побачене у затишному кафе всією родиною.

Гарної, творчої та яскравої вам осені!


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *