Чи чули ви про пренатальну психологію? Це розділ психології, який вивчає психічні особливості життя малюка ще в утробі матері. Науковці стверджують, що маля дуже тонко відчуває настрій мами. Якщо вона сумна чи, навпаки, радісна – то і плід переживає відповідні почуття. Дуже важливо розуміти, що майбутня мама закладає основи психічного здоров’я для дитини, адже вони з малюком пов’язані не лише фізично, але й духовно та емоційно. Саме тому важливо, щоб майбутні тато і мама піклувалися одне про одного, створювати спокійну та позитивну атмосферу під час всієї вагітності.

З середини вагітності, починаючи з 20-го тижня, у плода вже розвинуті майже всі органи відчуття. Якщо направити потік яскравого світла на живіт – він може жмуритися чи відвертатися. Чи помічали ви, що під час різких звуків маля починає активніше рухатися? Або ж, наприклад, на ваші запитання може відповідати поштовхом під ребра? Карапуз відчуває дотики. Наприклад, він може заспокоюватися коли тато кладе руку на животик і навпаки, активніше рухатися коли кладе руку мама. А ще ваше немовля починає відчувати смак їжі, саме тому важливо правильно харчуватися під час вагітності.

Як налагоджувати майбутнім батькам контакт зі своєю мацьопою?

Тактильний контакт. Інтуїтивно жінки кладуть руку на животик, погладжують його, а користуючись кремом чи олією від розтяжок автоматично ще й роблять масаж. І це вже є спілкування. Татусі з часом теж починають проявляти інтерес до живота, що поступово збільшується. Таким чином малюк запам’ятовує мамині й татові руки.

Слуховий контакт. Розмовляйте із малюком вголос, запитуйте у нього щось, розповідайте що відбувається навколо, слухайте разом музику. Науковці стверджують, що найбільше мацьопам подобаються класичні твори Моцарта. Під звуки гармонійної музики плід буде гармонійно розвиватися. Експерименти доводять, що під час прослуховування музики у малечі змінюється частота дихання, м’язовий тонус. А після народження малюки впізнають улюблену музику та під її звуки заспокоюються. Найкраще слухати музику вранці або перед сном, тривалість – приблизно 40 хвилин.

Корисним заняттям для мам у цей період є спів. Він покращує дихання, знімає напруження. Співайте колискові, дитячі пісеньки, народні. Це заспокоює ваше маля і ще більше вас об’єднує.

Спілкуватися з животиком важливо не лише мамі й тату, але й братикам та сестричкам. Їм це цікаво, а мацьопі – корисно.

Спілкування з малюком до народження важливе як для нього, так і для тих, хто чекає його появи на світ. Подружжя психологічно приміряє на себе нові соціальні ролі, вчиться бути турботливими батьками протягом 9 місяців. Якщо мама і тато дослухаються до малечі ще до народження – то і після народження їм буде легше встановити з ним контакт. Найголовніше – це любов.  Любіть одне одного, любіть своїх дітлахів – тоді у вашого життя буде сенс.

Приємного вам спілкування


Текст Олена Славінська ©
Фото Максим Семенюк ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *