Дуже часто під час вагітності когось з майбутніх матусь тягне на солоденьке, когось на кисленьке, а когось на солоне. Сьогоднішня публікація для тих, хто не являє своє життя без солодкого, зокрема, шоколаду. Питання «Чи можна вагітним шоколад?» постає уже з перших тижнів розвитку малечі. І тут важливо зрозуміти яку користь чи шкоду може завдати шоколад.

Спочатку про приємне. Яка користь шоколаду під час вагітності? Мамочки, будьте спокійні, вченими доведено, що натуральний справжній чорний шоколад (вміст какао від 70 %) без наповнювачів не лише можна їсти, але і корисно!

Вчені Єльського Університету в Нью-Хейвені з’ясували, що вживання шоколаду перешкоджає розвитку такого поширеного стану у вагітних на пізніх термінах, як прееклампсія. Вона характеризується появою набряків, підвищенням артеріального тиску, головними болями, блювотою тощо. А що найнеприємніше – внаслідок цього погіршується функціонування плаценти, що веде до нестачі у малюка поживних речовин та кисню.  Жінки, які під час вагітності вживали шоколад не страждали коливаннями артеріального тиску і симптомів прееклампсії у них не було.

Чим же корисний чорний шоколад? У ньому в значній кількості міститься теобромін, який позитивно впливає на серце, зміцнює артерії, розслабляє м’язи, що і сприяє нормалізації артеріального тиску, покращує кровопостачання плаценти.  Окрім цього чорний шоколад містить флавоноїди, які зміцнюють імунну систему, є природними антиоксидантами, а це означає, що уповільнюють процеси старіння клітин організму, до того ж, вони перешкоджають утворенню тромбів.  Виявляється, що в маленькій плитці шоколаду флавоноїдів так само, як у 6 яблуках. Всім нам відомі «гормони щастя» – ендорфіни також присутні в шоколаді. У вагітних спостерігаються дуже часті зміни настрою, плаксивість, тому шматочок хорошого шоколаду допоможе підняти настрій. А позитивний настрій майбутньої мами – це позитивний настрій малечі в животику.

Не варто недооцінювати шоколад і через те, що у своєму складі він має надзвичайно корисні мікро- і макроелементи, вітаміни групи В, кальцій, калій, залізо, магній.  Із неприємного: так, у шоколаді містить кофеїн і саме через нього на шоколад сиплеться весь негатив. Надмірна кількість кофеїну може спричини передчасні пологи та залізодефіцитну анемію. Дуже великі дози шоколаду зменшують кровопостачання матки, що не є корисним для дитини. Какао є досить алергенним продуктом і може викликати алергію у малечі, що теж важливо враховувати.  Існує ряд випадків, коли шоколад точно і ні в якому разі не можна: вроджена схильність до алергій, печія, зайва вага, діабет, порушення обміну речовин.  Підсумуємо. Шоколад вагітним можна, але:

  • Обирайте лише якісний чорний натуральний шоколад з високим вмістом какао, без наповнювачів;
  • Щоденна доза чорного шоколаду – 20-30 грам максимум;
  • Забудьте про молочний та білий шоколад, шоколадні цукерки та батончики! Від великого вмісту пальмової олії навряд чи буде користь.

На замітку! Якісний шоколад швидко тане в руках і відламується із характерним звуком, не кришиться під час розламування.

Тепер ви знаєте, що якщо немає протипоказань і ваш лікар вам дозволяє вживати шоколад, то не варто собі у ньому відмовляти. Головне – якість та міра.

Приємної вам вагітності!


Фото та текст Олена Славінська ©

Долучитися до обговорення

1 коментар

  1. Єдине, що сумно – це лише 20-30 грам, а іноді хочеться злопати цілу шоколадку…

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *