Сенсорна коробка – це будь-яка ємність з певними предметами. Вона чудово підходить для розвитку дрібної моторики, тактильних відчуттів, зорового і слухового сприймання. Навчившись сидіти, малюкам стає цікавим те, що їх оточує, а дослідницька діяльність у сенсорних коробках чудово для цього підходить. Їх можна використовувати для дітей віком від 6-ти місяців і до дошкільного віку.

Варто зазначити, що під час ігор з такими коробочками потрібен нагляд дорослого. І мова тут не лише про безпеку. Звичайно, вона на першому місці, але під час спільних ігор є ще один дуже важливий нюанс. Дорослий може коментувати те, чим грається малюк, називати предмети, розповідати які вони, де їх можна застосовувати. Таким чином у ще маленької дитини ви збагачуєте пасивний словник, тобто ті слова, значення яких вона розуміє, але ще вимовити сама не може, а у старших діток ще і активний словник – ті слова, якими дитина користується під час мовлення. Але ні в якому разі не потрібно нав’язуватися. Це має бути самостійне вивчення дитиною вмісту запропонованого через органи відчуття.

Сенсорні коробки можна відсортувати за віком та за тематикою, оптимально підібрати від 4-х предметів.

Від 6-ти місяців до року

Наповнення: шматочки тканини різної текстури; природно-рослинні матеріали (шишки, жолуді, каштани, сушені ягоди, листя, квіти, горішки);  пляшечки різної форми та розміру; м’ячики різного розміру, кольору, текстури; кубики різного розміру, кольору, текстури; великі макарони; різноманітні кришечки; різний на дотик папір1-2 роки

Наповнення: тут корисно за основу взяти певну крупу чи бобові, наприклад, горох, квасолю і до них додати відеречка іграшкові, лопатку. Можна запропонувати малечі лопаткою набирати у відерця крупу чи пальчиками відшукати скарб – камінці, мушлі серед гороху. А якщо у коробку посадити іграшкові тварини – то квасолею їх можна, наприклад годувати, а якщо взяти вантажну машинку – то перевозити матеріали. Якщо коробка великого розміру – можна у ній і походити ніжками по крупам, звичайно, після того, як всі зайві предмети будуть забрані. Малюки дуже люблять ігри з водою – влаштуйте малечі водні забави. Тазик із водою, сито і різноманітні дрібні предмети надовго займуть маленького рибалку.

Від 2-х років

Для старших дітлахів можна робити тематичні сенсорні коробки та використовувати їх для сюжетно-машинками, ляльками чи тваринками.

Тематика:

 • предмети гігієни (гребінець, зубна щітка, зубна паста, серветка із тканини);
 • для розвитку зорового сприймання кольорові коробки, де зібрані предмети одного кольору;
 • кухонне приладдя (ложка, дитячий ніж, паперова склянка, серветка, формочки для печива);
 • тематика пір року;
 • предмети із одного матеріалу чи однакової форми;
 • тварини;
 • сюжетно-рольові ігри (магазин, лікарня, перукарня, транспорт);
 • казкові сюжети;
 • одяг (рукавички, шкарпетки, шапка, футболка);
 • садок, город;
 • і багато чого іншогоJ

Фантазуйте із наповненням сенсорних коробок, а, можливо, ідеї вам підкаже і сам малюк.


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *