Все незрозуміле притягує і заворожує. Так-так. Заворожує. Ворожки і ворожіння є для нашого розуму чиста містика та дивовижа. В ідеалі людина-містик мусила б володіти усіма здібностями, недоступними нашій свідомості – бачити майбутнє і минуле, читати думки, лікувати теплом рук, пересувати предмети силою власної енергії, виправляти карму та ауру, літати в астралі ну і таке інше.

Загалом люди трохи побоюються ворожок – не тільки тому, що вони можуть «навести вроки», а і тому, що людину, яка має владу над нашими емоціями, таки варто остерігатися.

І в той же час, хто з нас не приміряв на себе цей  загадковий, привабливий і могутній образ? Деякі достойники присвячують цій меті все своє життя і прагнуть стати Мессіями, Провідниками, Учителями, Магістрами дивовиж, Гуру, Чаклунами, Відьмами, Екстрасенсами, Біоенергетиками тощо, – за будь-яку ціну.

Якщо ви думаєте, що вас ця халепа оминула, згадайте, скільки разів ви ворожили на ромашці або квітках бузку в дитинстві. Або намагалися передбачити, в якому настрої сьогодні прийде викладач на заняття. Чи загадували бажання на Новий Рік під дзвони дзигарів.

Ну гаразд, навіть якщо ви ніколи не писали листів Діду Морозу, то вже напевне час до часу прогнозували певні події, як у своєму житті, так і у житті друзів чи знайомих, ворожили на Різдво, у передноворічну ніч або на інші «чарівні» свята. І ваші передбачення інколи таки збувалися!

Якби людям не було доступне передбачення, то ніхто з людей цим би даром не володів – це вже точно. Навіть генії. На щастя, справжні дива все-таки час до часу трапляються. Втім, всі ми можемо навчитися малювати чи співати, але не кожен може розвинути цей дар до неймовірних висот. Так і з «магічними» здібностями, які в психології називають інтуїцією або «надсвідомим».

Звісно-бо науковці, серед яких і психологи, переважно скептично ставляться, власне до «містичних» випадків. Адже фізики знають, як реагує «поле», соціологи – що це поле може бути й «інформаційним», медики – що організм людини містить як біохімію, так і електрику, а психологи – що психічні процеси підкоряються усім іншим відомим науці законам. Щоправда не всі закони є вивченими, і навряд чи колись будуть вивчені геть УСІ.

А це дає нам простір для різних тлумачень і таємниць. І хоча зараз ніхто не дивується, що медики ставлять точний діагноз за допомогою приладів, фізики та айтішники передають зображення на неймовірну відстань без жодних ментальних зусиль, а психолог за малюнком може визначити проблему клієнта, – тим не менше вміння передбачити майбутнє (хоча й досить туманно та в загальних рисах) все ще продовжує дивувати більшість людей.

З точки зору психології наша свідомість поділяється на підсвідоме, передсвідоме, свідоме та – надсвідоме, тобто інтуїцію та вміння прогнозувати, передбачати майбутнє. Науковці давно визнали, що в людини існує ця остання в переліку «опція» – здібність або «дар». І є він абсолютно в усіх. Але справа в тому, що свідомо керувати цією здібністю людина від природи вміє доволі рідко. І, як будь-яку здібність, цю теж потрібно розвивати. Успіхів ви, безумовно, досягнете, якщо робитимете ефективні вправи, але це не означає, що наприкінці ви здобудете дар ясновидіння, у вигляді чітких зображеннь, як через скайп :). Або у вигляді тексту, як у книзі)).

Вмінню «ворожити» зараз цілком можна навчитися офіційно. Я, наприклад, заради інтересу пройшла такий курс в однієї з викладачок на кафедрі психології. Вона також поділилася зі мною набором спеціальних «психологічних» карт «Оракул Вікінгів» із символікою скандинавської міфології. Свої набуті здібності я вже випробувала на своїх родичах, друзях та знайомих. Деяким так сподобалися результати, що вони й досі звертаються, якщо мають важливі питання. Серед яких бувають і питання про долю України та політичних подій :).

Але я не казатиму, що це містика. Ну може хіба що зовсім трішечки, бо як іще сприймати результати, які б мені й на гадку не спали?

Для себе я також інколи ворожу. Втім, як і під час звичайної психотерапії, звертатися до надсвідомого краще в парі. Ще цікавіше – втрьох або й «груповий» сеанс. В разі присутності ще однієї людини, вам ніщо не заважає розслабити свідомість, тобто ввійти у стан «медитації» чи «напівтрансу». А другий учасник контролювати ваші дії, та даватиме «зворотній зв’язок», погляне на результати збоку, іншими очима. Якщо людей більше – вмикається «колективне несвідоме». Ресурси «несвідомого» в разі ворожіння також використовуються. Звісно, їх слід перевести у «свідоме» – інакше вони так і залишаться недоступними для нас. І це переведення здійснюється саме за допомогою психологічних карт та чіткого ритуалу.

Ну але це вже нудні наукові подробиці, які мало кого зацікавлять. А читачам цієї статті я бажаю здійснення найкращих прогнозів, вдалих експериментів із власними здібностями та задоволення від результатів. І ще одне. Якщо все-таки вирішите звертатися до «професійних» ворожок чи чаклунів, то хай ліпше це будуть люди із дипломом медика або психолога, офіційним. І навіть в цьому випадку не втрачайте власний здоровий глузд та психологічну стійкість. Все-таки ви теж трохи чарівник або чарівниця. Кожен і кожна з нас.


Якщо ви бажаєте отримати психологічну консультацію звертайтесь безпосередньо до Вікторії.
Skype: viktoriatalan
e-mail: [email protected]
Профіль у ФБ: Вікторія Таланко
Канал Youtube: Viktoria Talanko


Текст та фото Вікторія Таланко ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *