Центри, студії, альтернативні садочки, навчально-виховні комплекси та багато чого іншого, але пов’язаного із дитячим розвитком сьогодні не є ні для кого новиною. Хтось від усього цього у захваті, хтось – мало не б’є на сполох. І то цілком логічно, адже у будь-чому є дві сторони медалі. Питання лише у тому ЩО саме ВИ хочете для себе там знайти і ЯК ВАША дитина реагує на той чи інший заклад.

У цій статті я із власного досвіду хотіла би поділитися своїми враженнями про відвідування студії дитячого розвитку. Якщо деякі батьки задумуються над питанням «А чи варто?», то, можливо, саме цей матеріал комусь  допоможе зробити для себе правильний вибір.

Отож, що із позитивного я помітила:

  1. Перебуваючи у «робочій» для дитини атмосфері, вона більш сконцентрована на виконанні завдань, які їй пропонують. Якщо вдома ваша малеча здається вам непосидючою та неуважною, то там вона повністю включена в роботу, адже відсутні відволікаючі фактори (іграшки, інші члени родини, маніпулювання батьками тощо).
  2. Дитина ще до садочка звикає до колективу. З раннього віку вона спостерігає за однолітками, знайомиться, вчиться. Хай навіть дітлахи ще не дуже добре розмовляють, але вони взаємодіють, допомагають один одному і це вже надзвичайно важливий досвід.
  3. Таку кількість корисних розвиваючих іграшок та матеріалів, які є у центрах раннього розвитку не кожен із батьків може дати своїй дитині вдома. І тут я хочу пояснити, адже цілком нормально, що багато хто скаже, що розвиваючі іграшки можна без проблем робити вдома із підручних матеріалів тому то не є проблемою. І я з вами повністю погоджуся. АЛЕ. Не все можна зробити чи створити вдома. І справа тут не лише у фінансах. Для цього потрібен ЧАС. А час – це та категорія, яка у батьків дивовижним чином десь дівається. Особливо, коли вони працюють, а з малечею, наприклад бабусі з дідусями чи інші родичі, чи няні. Тому ознайомлення із новими для дитини предметами, іграшками, матеріалами – це ще один із плюсів, який я для себе виділила.
  4. Можливість виразити свою творчу енергію. Насправді, не кожен із батьків зможе дозволити своєму малюками помалювати пальчиками (думки про майбутнє прибирання сильніші) чи попрацювати із солоним тістом (думки про майбутнє прибирання сильніші) чи з дрібними крупами, манкою, чи мукою (думки про майбутнє прибирання сильніші). Звичайно, якщо вдома є можливості, є бажання то це чудового. АЛЕ, не у всіх і не завжди. Знову хочеться згадати про час і прибирання. А у «робочій» атмосфері є можливість на повну вляпатися у фарбу, досхочу попересипати крупи та облитися водичкою.
  5. Ви отримуєте не лише конкретні домашні завдання, але і своєрідне тематичне планування. Цілий тиждень ви закріплюєте з малечею певну лексичну тему, шукаєте все, що її стосується у реальних життєвих ситуаціях. Наприклад, тема «Квіти». Йдучи додому, ви вже точно звернете увагу дитини на ті квіти, повз які будете проходити, назвете їх, понюхаєте, пощупаєте, проговорите якого квітка кольору, де вона росте. Вдома можете шукати зображення квіточок у книжках, на одязі, у мультфільмах тощо. Ви будете намагатися максимально надати дитині інформацію з цієї теми, але не перенавантажуючи її, а просто звертаючи увагу на те, що є довкола.
  6. Це розвиток не лише для малюків, але й для мам і тат, своєрідні курси підвищення кваліфікації. Якщо ви не маєте педагогічної освіти – то це чудовий шанс навчитися бути «педагогом» для своєї дитини, адже на заняттях із раннього розвитку батьки перебувають разом із дітьми. Там можна дізнатися про різноманітні методики, про те ЯК і ЧИМ можна гратися з дитиною вдома.

Це основні  моменти я винесла для себе після відвідування занять із раннього розвитку. Але, хочу наголосити на найголовнішому. Альтернативні дитячі заклади – це лише додаткова ланка у розвитку вашої дитини.

Основні педагоги –  батьки.
Основне джерело знань –  побутове оточення.
Основний інструмент – природнє середовище.
Допоміжні матеріали – речі домашнього вжитку.

Це той фундамент, з якого все має починатися і на основі якого буде будуватися ОСОБИСТІСТЬ.


Текст Олена Славінська ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *