15 травня святкується Міжнародний день сім’ї. Це свято започатковане Генеральною Асамблеєю ООН ще у 1993 році. Ми народжуємось у сім’ї, а згодом створюємо свою. Так триває із покоління у покоління. Родина – це перший суспільний інститут, який закладає фундамент для усього подальшого розвитку дитини та є прикладом для майбутніх сімейних стосунків.

На жаль, зараз, не всі батьки чи подружжя можуть із упевненістю сказати, що достатньо часу приділяють один одному чи своїм дітям. А такі родинні свята, як День матері, День батька чи Міжнародний день сім’ї дозволяють собі нагадати, що родині потрібно приділяти достатню увагу.

Як же ж можна цікаво, корисно та весело провести день сім’ї?

  1. Оголосіть у родині, що сьогодні за свято, яке його значення. Цей день може стати чудовим приводом для створення генеалогічного дерева. Можна переглянути фото усіх членів родини, якщо дитина ще маленька – це одразу стане гарним заняттям: розповісти хто де, описати членів родини, намалювати їхні імпровізовані портрети чи виліпити із пластиліну/солоного тіста та подарувати.
  2. Організуйте сімейний обід. Для цього спочатку всі разом сходіть у магазин за усім потрібним, згодом, розподіливши обов’язки, приготуйте смачні страви. Але не забувайте, що під час готування важливо спілкуватися один з одним, можна пригадувати кумедні родинні історії чи згадувати подорожі.
  3. Якщо не хочете лишатися вдома, а погода дозволяє вийти на вулицю – вперед! Зробіть щось усі разом чого раніше не робили. Наприклад, відвідайте на каток чи басейн, покатайтеся на роликах чи верхи. Обов’язково сфотографуйте ці нові для вас сімейні моменти, а ввечері поділіться враженнями.
  4. Дуже часто у містах влаштовують тематичні фестивалі, День сім’ї не є виключенням. Відвідайте разом такий фест, прийміть участь у конкурсах, майстер-класах.
  5. Влаштуйте сімейну фотосесію, вона не обов’язково має бути професійною. Вдома, на вулиці, будь-де, закарбуйте радісні моменти проведення спільного часу. Як альтернатива – зніміть відео про цей день та змонтуйте фільм. Так за роки у вас збереться ціла колекція домашніх відео.
  6. Якщо ваші батьки живуть у іншому місті – то цей день чудова нагода до них приїхати в гості, а малечі поспілкуватися із бабусею та дідусем.
  7. У цей день відбувається прем’єра фільму чи мультфільму? Чим не чудова нагода щоб відвідати? Сімейний перегляд та посиденьки у кафе за морозивом чи солоденьким точно сподобаються усім членам родини.
  8. Якщо радує погода можна зібратися на пікнік не тільки своєю сім’єю, але і з родинами друзів. Для дітлахів це чудова нагода пограти у ігри на вулиці, бути ближчими до природи та допомагати батькам у приготуванні, наприклад, шашликів чи салатів.
  9. Можна в цей день влаштувати шопінг, придбавши кожному члену сім’ї щось на пам’ять.
  10. Влаштуйте для своєї родини квест по будинку, головним призом буде, наприклад, торт чи якийсь інший смаколик. Завдання можуть бути різноманітні, як для кожного члена сім’ї окремо, так і для всіх разом.

Цього року 15 травня – це робочий день і, звісно, не у всіх є можливість залишитися вдома із рідними, але є ще вечір. І ввечері можна разом провести свято. А якщо і ввечері ви зайняті, то є вихідні, як не ці, то наступні. Адже головне – не день, коли ми проводимо із родиною час, а увага.

Гарного вам свята!


Текст Олена Славінська ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *