Так склалося, що в Україні день Тата не затверджений офіційно. Проте, міжнародний день Батька  офіційно святкується у третю неділю червня. Отже, у 2017 році він буде відзначатися 18 червня.

Це свято прийшло з Америки завдяки Сонорі Смарт. У 1910 році під час церковної служби, у день Матері, Сонора, згадуючи свого татка, який сам виховав її та ще 5-ох дітлахів, вирішила звернутися до місцевої влади із пропозицією заснування дня Батька. Її підтримали, а у 1966 році він набув статусу національного.

Символом дня Тата є троянди, які виражають любов, повагу і вдячність. Якщо батько живий – то на одяг приколюють червоні квіти, якщо ні – білі.

Варто зазначити, що понад 40 країн світу визнали офіційно татків день, у той же час встановивши свою дату святкування.

Роль батька у розвитку та вихованні малечі надзвичайно велика. Для хлопчиків він є прикладом мужності, сміливості, а для дівчаток – захисником та надійним другом.

Мудрий татко є повноцінним учасником виховного процесу, а не пасивним спостерігачем. Можна виділити ситуації, коли з татком навіть цікавіше грати, ніж з іншими членами сім’ї. Наприклад, заняття фізкультурою з ним можуть проходити більш динамічно, активно, не дотримуючись певного плану, а щось новеньке дітлахам подобається ще більше.  З татком цікаво погратися у логічні ігри, конструктори, всілякі головоломки, де потрібно бути більш зібраними та сконцентрованими, тоді як з мамою – у більш творчі. Такий розподіл обов’язків буде дуже корисним для малечі, адже і мама, і тато будуть поряд та допомагатимуть пізнавати навколишній світ. Проте, це не означає, тато не може з дитиною разом ліпити чи малювати, а мама – складати залізничну дорогу.

Тато може також допомагати у догляді за малюком – змінити підгузок чи зробити суміш/кашу, заколисати та заспокоїти його під час крику. Дуже часто, коли малеча плаче у мами на руках, то при зміні рук на татові – заспокоюється. Чудово, що зараз батьки стали більше приділяти увагу вихованню своїх дітлахів, деякі навіть ідуть у декретну відпустку. Для України це відносно нове явище, а за кордоном звичайна практика, в деяких країнах навіть доплачують спеціальні тато-бонуси.

Не лише жінка берегиня родинного вогнища, а родина загалом, адже у нього кожен вносить свою  жаринку.

Будьте гарними татусями і матусями. На прикладі ваших сімейних стосунків у майбутньому діти будуть будувати свої, і від того наскільки вони будуть успішними багато чого залежить від вас.


Текст Олена Славінська ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *