Хтось звертається до логопеда ще до трьох років, хтось продовжує чекати до школи, мовляв, виговориться. Коли ж і кому варто звертатися на першу консультацію?

  • Якщо у дитини не з’явилось мовлення до 2 років або словник налічує не більше  10 слів варто задуматися. Потрібно звернутися до невролога для обстеження, а також до логопеда. Дуже часто батьки спочатку потрапляють саме до логопеда, який уже направляє до невролога. Медикаментозна стимуляція у сукупності із логопедичними заняттями та батьківським контролем дають гарні результати.
  • Якщо xipypr дитячої поліклініки рекомендує підрізати малюкові під’язикову вуздечку. Зазвичай, якщо вона справді вкорочена, то її підрізають ще у пологовому будинку. Під’язикову вуздечку за допомогою спеціальних вправ можна розтягнути. У цьому вам допоможе логопед.
  • Коли дитина почала заїкатися. Із заїканням ситуація взагалі неоднозначна. Воно досить поширене у дітлахів віком від 3-х років. Для початку потрібно з’ясувати чи насправді це заїкання чи, можливо, дитина просто почала копіювати чиєсь мовлення.

Серед ознак, які вказують на те, що  у дитини розвивається логоневроз можна виділити наступні:

  1. дрижання губ, часті рухи очними яблуками;
  2. під час мовлення, особливо коли дитина запинається, вона може нервувати, топати ногами, виявляти емоційний дискомфорт;
  3. під час мовлення спостерігаються занадто довгі паузи;
  4. дитина починає заїкатися у певних, можливо, стресових, для неї ситуаціях.

Коли спостерігаються вище перелічені ознаки, потрібно обов’язково відвідати невролога та почати заняття з логопедом, який надасть відповідні рекомендації.

Якщо причиною заїкання стала психологічна проблема, то доречними будуть і заняття з психологом.

  • Якщо дитина не запам’ятовує віршики, не може переказати казку, граматично неправильно будує речення, порушує структуру слів, міняє склади у слові місцями, спрощує слова – то варто звернутися до логопеда. Адже чим раніше розпочати корекційну роботу, тим легше виправити мовлення дитини.
  • Якщо батьки малюка самі мають певні вади мовлення, варто звернутися до логопеда, аби уникнути їх появи у дітей. Дітлахи відзеркалюють мовлення яке вони чують. Якщо у когось із батьків, наприклад, спостерігається французька вимова звука «Р», то не буде дивним, якщо дитина почне його так само відтворювати.
  • Якщо дитині вже 5-6 років, а у неї і досі проблеми із свистячими звуками (С, З, Ц), шиплячими (Ш, Ж, Ч, Щ) та сонорами (Р, Л). Чим довше дитина буде неправильно вживати той чи інший звук, тим міцніше у неї будуть закріплювати неправильні артикуляційні позиції.

Шановні батьки, від вас залежить майбутнє ваших дітей. Якщо у дитини є проблеми з мовлення, то краще буде, якщо вони одержать комплексну допомогу фахівців, які допоможуть якісно поліпшити або виправити мовленнєві порушення.

P.S. Якщо ви помітили, що ваша дитина ліворука – то це не відхилення, а індивідуальна особливість дитини і переучувати її не можна. Це може спричинити невроз і заїкуватість.

Успіхів вам і здоров’я вашим дітям.


Текст Олена Славінська ©
Фото Максим Семенюк ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *