Сьогодні «Родичі Гарбузові» хочуть познайомити вас із надзвичайною гостею. Це людина, яка надихає та об’єднує навколо себе красу. Це творча мама у четвертому поколінні, яка розкриває рецепти своїх предків із ароматом сторічної історії. Це просто щаслива людина, яка знайшла себе у цьому світі та допомагає зробити це іншим. Знайомтеся, творча мама, бізнес-консультант та аналітик, викладач – Інна Коляденко.


Вітаю Вас, Інно! Розкажіть трішки про себе, хто Ви, звідки, чим займаєтеся?

Вітаю Вас! Трохи про себе. Перш за все я мама двох діток (11 і 3 роки), народилась й проживаю в Києві.  Обожнюю мистецтво, сама активно займаюся творчістю. Два з половиною роки тому заснувала  власний Всеукраїнський соціальний проект ТВОРЧІ МАМИ. Також веду приватну практику як бізнес-консультант з питань маркетингу (зокрема піар).

Як давно з’явилася ідея створення соціального проекту «Творчі мами» та що Вас надихнуло на його появу?

Проект ТВОРЧІ МАМИ розпочав діяльність 14 жовтня 2014 року на велике релігійне свято Покро́ва Пресвято́ї Богоро́диці.  Ідея створення виникла під час спілкування молодих мам на прогулянках з дитячими візочками.

В той час ми були налякані війною. Наші чоловіки казали нам, що в разі потреби, будуть захищати Україну. Дехто з них одразу ж так і вчинили. А ми перебували в очікуванні. Мамам лишалося дбати про діток та думати чим допомогти країні, як об’єднати її зсередини.

Нам необхідно було відволікалися від сумних думок, тому вирішили на прогулянках обговорювати наші захоплення. Виявилось, що усі рукодільничають. Почали брати з собою свої вироби й демонструвати одна одній, розкладаючи їх на лавочках у Голосіївському парку. Це були наші перші імпровізовані маленькі виставки, але ми про це ще не знали J

Люди почали звертати на нас увагу, підходили й запитували чи продається. Спочатку ми казали, що не продається, потім вирішили, що продається й успішно продали декілька виробів. А решту подарували одне одному. Ми відчули, що творчість єднає людей та повірили, що  саме вона здатна об’єднати країну. Згодом вирішили розширити наше коло. Наразі нас більше 7000 з усієї України.

Творчі мами – хто вони, звідки, що створюють? Якою є команда «Творчих мам»?

В більшості ТВОРЧІ МАМИ — це матусі, що наразі перебувають у відпустках по догляду  за дітьми.  Але дедалі більше долучаються до нас ТВОРЧІ тата, бабусі, дідусі, навіть дітки. А найбільше ми радіємо коли долучаються цілі родини.

Серед нас є дівчата, які ще не стали мамами, але прагнуть цього. Також є жінки в поважному віці, які не змогли стати мамами, але у них є шанс називати себе мамами, а саме ТВОРЧИМИ МАМАМИ. Проект не має вікових, соціальних чи будь-яких інших обмежень.

Наші чарівні руки створюють добрі та милі вироби ручної роботи, які дарують всім позитивні емоції і роблять сьогодення світлішим.  Ми завжди готові віддавати частину свого часу і ділитися своїм досвідом щодо вирішення проблем сучасних мам та дітей.

Як стати учасником Вашого творчого кола?

Учасницею чи учасником стати легко, лише дотримуватись наших простих правил, а головне, бути доброю людиною та розділяти наші погляди, що викладені у 15 морально-етичних принципах:

 1. Творити добро
 2. Любити дітей
 3. Любити Україну
 4. Вести здоровий спосіб життя
 5. Мати активну життєву позицію
 6. Бути гуманними  та  доброзичливими
 7. Бережливо ставитись до оточуючого середовища
 8. Мати пріоритет сім’ї
 9. Бути порядними та надійними
 10. Бути чесними та справедливими
 11. Бути ввічливими  та  безконфліктними
 12. Чинити  благодійність
 13. Постійно працювати над підвищенням професіоналізму  та компетентності
 14. Бути зацікавленими у співробітництві, навіть при наявності конфлікту інтересів
 15. Прагнути свободи, що не обмежує свободу інших

Для більшості мам творча діяльність – хобі під час декретної відпустки. А чи є такі для яких це стало основним заняттям чи, можливо, переросло у власний бізнес?

Звичайно є такі, ми дуже радіємо за них, підтримуємо та всіляко допомагаємо.  Головне, вони залишаються нашими ТВОРЧИМИ МАМАМИ. Беруть участь  заходах, діляться досвідом та надихають інших.

А ще я проводжу для них безкоштовні тренінги з менеджменту проектів, тренінги з продажів, тренінги з PR-діяльності, даю поради та надаю бізнес-консультації, використовуючи власний досвід управління проектом ТВОРЧІ МАМИ.


Ви – організатор численних благодійних акцій, майстер-класів, ярмарків тощо. Звідки черпаєте сили не лише для творчої діяльності, але і для організаційної роботи? Хто є Вашими надійними помічниками?

Мене особисто на творчість надихає моя ТВОРЧА родина, моя ТВОРЧА країна Україна та, звичайно, всі ТВОРЧІ МАМИ. Коли перебуваєш в колі творчих особистостей, натхнення можна не шукати й не очікувати, воно всюди. Я щаслива, що змогла оточити себе такими людьми!

Щодо організаторської діяльності, вона мене не обтяжує, бо я від природи організатор, це мій природній внутрішній стан. Мене, швидше, обтяжить відсутність організаторської роботи. Крім цього, як бізнес-консультант, я не маю права перебувати без професійної діяльності, бо швидко втрачу кваліфікацію та цінний сучасний досвід. Відпустка по догляду за дитиною, в даному випадку, не привід зупинятися. А проект ТВОРЧІ МАМИ – мій щоденний тренажер, що не дає відставати від життя.

Мої вірні помічниці – актив проекту ТВОРЧІ МАМИ, їх налічується вже кілька сотень.  Це не лише помічниці, це моя підтримка, моя опора, моя радість! Вони є моїми послідовницями, носіями ідеї, що кожна мама мусить бути ТВОРЧОЮ МАМОЮ. Я їх всіх дуже люблю! З такими помічницями можна будувати найсміливіші плани та втілювати у життя те, що здається неможливим.

А де знаходяться дітлахи у той час, коли мами збираються і демонструють свої творчі досягнення?

Під час проведення заходів, дітлахів залишаємо нашим помічникам ТВОРЧИМ ТАТАМ. Це сприяє побудові міцних стосунків у сім’ї. Поки тата спілкуються з дітками, мами розвиваються, здобувають корисний досвід та нові враження. А потім матусі несуть позитив у сім’ю.

За освітою – Ви математик. Як допомагає Ваш математичний світогляд реалізовувати творчі ідеї?

Математика нас оточує всюди. Математика – це крила творчого злету. Розрахунки є невід’ємною частиною діяльності кожного митця. Мені важко уявити собі творчість без використання математичних знань.

Наприклад, я легко роблю всі необхідні розрахунки для кулінарних рецептів (пропорцій, часу приготування та ін.). Це дозволяє мені генерувати власні оригінальні рецепти, а не використовувати готові схеми. Таким чином, мною створено велику кількість нових незвичних страв. Я вже можу видавати авторську кулінарну книгу. А ще я займаюся флористикою. Без математики неможливо створити навіть букет з квітів. Думаю, флористи мене розуміють. Подібні приклади може навести кожна ТВОРЧА МАМА, стосовно власної творчої діяльності.

Мій досвід викладання математичних дисциплін відобразився на моєму світогляді. Насамперед, вміння абстрактно мислити та пояснювати іншим абстрактні поняття дозволяє узагальнювати творчий досвід та передавати його не прив’язуючись до конкретного виду мистецтва. Саме це допомагає мені створювати щоразу нові неповторні майстер-класи, майстер-шоу, творчі зустрічі та робити їх цікавими для наших відвідувачів, глядачів, чисельних прихильників.

Окрім цього, працюючи викладачем вищої математики в Вищих навчальних закладах, я розробила та впровадила серію авторських лекцій та практичних семінарів під назвою «Бізнес-математика», де розкрила прикладний аспект цієї дисципліни. Наразі в своїх тренінгах часто використовую елементи «Бізнес-математики», що дає мені можливість легко та швидко пояснювати складні для розуміння речі.

Чи виникають труднощі у Вашій діяльності, з чим вони пов’язані?

Звичайно, труднощі виникають. Вони бувають різного характеру. Але навіть їх ми намагаємось сприймати позитивно як новий цікавий досвід. Завжди аналізуємо, робимо висновки, а найголовніше, успішно подолавши негаразди, даємо поради іншим.

Ми здатні долати труднощі, оскільки проект ТВОРЧІ МАМИ об’єднав творчістю величезну кількість різноманітних фахівців. Це юристи, маркетологи, фінансисти, психологи, педагоги, тощо. Нам завжди є з ким порадитись з будь-яких питань, є кого просити про підтримку. Жінка-мати завжди готова прийти на допомогу іншим мамам. Це закладено в нас нашою природою. Саме цей приклад ми бажаємо демонструвати нашим діткам.

Часом ми викладаємо в соціальні мережі опис складних ситуацій та власний досвід подолання труднощів. Це викликає активне обговорення між членами нашої спільноти, а іноді й нові ідеї з приводу вирішення даної ситуації. Весь накопичений досвід ми передаємо нашим слухачам під час зустрічей так званої ШКОЛИ ТВОРЧОГО УСПІХУ, де проходять дискусії, тренінги, семінари, лекції та інші навчальні заходи.

Чи знаходяться спонсори та благодійники для реалізації Ваших проектів? Якщо так, то як Ви їх залучаєте?

Звичайно знаходяться благодійники, помічники, меценати та просто добрі люди, хто бажає долучитися до благодійних справ або запросити нас взяти участь у благодійних заходах інших організацій. Свої власні проекти й заходи ми організовуємо самостійно.

Спонсорів не залучаємо, бо не бажаємо рекламувати будь-що та мати комерційні стосунки з будь-ким. Ми довго працювали над створенням іміджу організації, якій можна довіряти та бережемо репутацію соціального проекту.

Проект ТВОРЧІ МАМИ соціальний, а не комерційний. Ми не бажаємо бути схожими на комерційні проекти, що видають із себе соціальні. Тому на пропозиції потенційних спонсорів завжди відповідаємо, що вони можуть долучитися до нашої благодійності або самостійно чинити добрі справи в рамках проекту ТВОРЧІ МАМИ.

Розкажіть про найближчий проект «Творчих мам»

Проект ТВОРЧІ МАМИ має декілька напрямків:

 1. Виробництво добрих дитячих іграшок, предметів інтер’єру для затишку та оригінальних сувенірів
 2. Проведення навчальних заходів, зокрема майстер-класів та майстер-шоу
 3. Організація розважальних заходів
 4. Психологія мистецтва та творчості (арт-терапія)
 5. Програма «Україна – країна патріотів» – популяризація української культури, зокрема проведення бесід з патріотичного виховання зі школярами
 6. Програма «Україна – здорова нація» – популяризація здорового способу життя,  Fitness-пікніки
 7. Організація роботи ШКОЛИ ТВОРЧОГО УСПІХУ
 8. Організація благодійних  заходів

По кожному з напрямків регулярно проводяться заходи. Найбільшу увагу ми приділяємо благодійності. Це відвідування дитячих будинків, реабілітаційних центрів, Головного військового клінічного шпиталю з метою допомоги та підтримки. Також ТВОРЧІ МАМИ є донорами крові для Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

Наразі ми готуємо вироби для нашої виставки та розробляємо нові цікаві майстер-класи, щоб взяти участь у масштабних благодійних заходах в Українському домі напередодні Великодня.

В теплу пору року ми проводимо так звані Fitness-пікніки – сімейні зустрічі на природі для заняття спортом, дегустації еко-продукції, консультацій спеціалістів зі здорового харчування.

Особисто я наразі готую черговий сюрприз для телеглядачів у вигляді кулінарного майстер-класу. Дата виходу передачі мені наразі ще невідома.  Також планую провести чергову серію безкоштовних тренінгів для ТВОРЧИХ МАМ в рамках роботи ШКОЛИ ТВОРЧОГО УСПІХУ.

Котрий з цих заходів буде найближчим, поки не знаємо. Як тільки визначимось, зробимо анонси, які можна буде побачити в соціальній мережі Facebook в групі ТВОРЧІ МАМИ та почути в новинах на «Радіо голос Києва».


Дякую Інні та усім ТВОРЧИМ МАМАМ! Лише послухавши Ваші відповіді хочеться встати зі стільця та йти щось робити корисне, цікаве, добре. «Родичі Гарбузові» бажають Вам нескінченного творчого запалу, натхнення, вдячності за Вашу роботу. Адже те, що Ви робите здавалося б для себе, для себезнайдення та самореалізації насправді мотивує інших. Це чудово!

Якщо ви бажаєте допомогти творчим мамам в організації проведення заходів чи хочете надати свою фінансову, інформаційну, організаційну підтримку – звертайтеся безпосередньо до Інни Коляденко

Сторінка Інни у ФБ
https://www.facebook.com/ikoladenko

Проект «Творчі мами у ФБ» https://www.facebook.com/groups/tvorchimamy/

До нових зустрічей та цікавих інтерв’ю!


Переймала творчий досвід та соціальну активність Олена Славінська ©
Фото із особистого архіву Інни Коляденко ©

Долучитися до обговорення

3 коментарі

 1. Дуже цікаве інтерв’ю! Інна Коляденко – жінка із величезною енергією та нескінченною кількістю творчих ідей! Я пишаюся бути частиною ТВОРЧИХ МАМ 🙂

 2. Вражає ідейний потенціал організатора “Творчих мам” Інни Коляденко. Дівчата роблять добрі корисні справи у такий нелегкий для держави час. А ще важливим є те, що учасники проекту відроджують автентичні види творчості та популяризують традиційні мистецтва, поширюють сучасний рух хендмейдерів. Я у спільноті вже близько року – заходи, організовані Інною, завжди корисні, змістовні, потрібні. Хочеться побажати всім учасникам “Творчих мам” щедрих меценатів, щирих і небайдужих людей на шляху, які допомагатимуть поширювати ідею.

 3. Дякую за позитив та надхнення яке ви даруєте молодим мамам та нашим діткам. Успіхів та процвітання вашому проекту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *