Скріпки – це не лише зручна річ, але і чудовий тренажер для дітлахів, який розвиває як і дрібну моторику, так і психічні процеси. Окрім того, цей матеріал не дорого вартісний, а користі від нього може бути навіть більше, ніж від супер дорогої розвиваючої іграшки.

Варто лише пам’ятати, що під час ігор зі скріпками з меншими дітьми потрібно за ними добре пильнувати, адже скріпки дрібні, а дітлахи дуже допитливі. Для маленьких варто використовувати великі скріпки. Отож, давайте пограємо:

  1. Чого не вистачає? Запропонуйте дитині за допомогою скріпок «доробити» малюнок. Малюнки можна намалювати самому, а можна і ЗАВАНТАЖИТИ ГОТОВІ ШАБЛОНИ. Робимо зі скріпок сонечку промінчики, їжачку – колючки тощо.
  2. Вивчаємо цифри. Покладіть перед малюком карточки із зображенням цифр та запропонуйте до кожної підібрати відповідну кількість скріпок. Якщо цифри різнокольорові – можна підбирати і скріпки відповідного кольору.
  3. Робимо намисто. Нехай дитина зробить різнокольорове намисто за вашим зразком. На папері намалюйте послідовність різнокольорових кружечків, а дитина, керуючись, заданою послідовністю нехай зробить зі скріпок свій ланцюжок.
  4. Приклади. Напишіть на аркуші паперу приклад, для зразку – 1+1= Дитина повинна викласти його зі скріпок, орієнтуючись на колір та кількість. Це буде виглядати так: одна червона скріпка, до неї причіплюється одна синя скріпка, і далі дві зелених скріпки.
  5. Сортуємо за кольором + геометрія. Для цього вам знадобляться різнокольорові аркуші паперу, з яких потрібно вирізати геометричні фігури та дуже багато скріпок. Все дуже просто: до кожної фігури підбираємо скріпки за кольором та причіплюємо до неї. Можна порахувати де вийшло більше, а де менше.
  6. Прикрашаємо коробочки. Впевнена, у багатьох знайдуться вдома звичайні картонні коробочки, чи то з-під чаю, чи то з-під каші. Запропонуйте малюку їх прикрасити, одягнувши на них скріпки.
  7. Викладаємо за зразком. Просто замініть палички на скріпки. Завантажити шаблони можна ТУТ 
  8. Знайди скріпку. Сховайте різнокольорові скріпки у одній із кімнат. Наприклад, повісьте на штору чи просто покладіть на стіл тощо. Нехай малюк уявить себе детективом, якому потрібно знайди всі сховані скріпки. Вправа чудово тренує зорову увагу.
  9. Пакувальники. Для цієї гри знадобляться або геометричні фігури, або декілька комплектів цифр чи карточок. Запропонуйте дитині знайти однакові (2-3 штуки) та спакувати разом за допомогою скріпки.
  10. Риболовля. Це універсальна гра, для якої можна використовувати будь-що: цифри, фігури, літери, відпрацювання автоматизації звуків тощо. Просто за допомогою магніту ловіть потрібні рибки, на які потрібно причепити скріпки. Наприклад, ви даєте дитині завдання зловити «рибку» зелений трикутник чи рибку, у назві якої є звук «Р», чи рибку із цифрою 3.

Вигадуйте разом із дитиною свої ігри, тренуйте дрібну моторику та розвивайтеся творчо!


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *