Сімейні традиції – це те, що об’єднує родину та зміцнює її. Коли у подружжя з’являються діти – це привід для того, щоб їх урізноманітнити, тим самим розвиваючи свою малечу.

Традиції бувають різні, як на щодень, так і тематичні, сезонні тощо. Насправді їх можна вигадати безліч. Але найголовніше – про них знатимете тільки ви і ваша родина. І це класно!

Одна з моїх учениць розповідала, що вони кожного місяця, коли тато отримує заробітну плату ідуть всі разом на піцу. Дівчинка кожного місяця чекає цього дня, адже тоді вона, мама і тато разом проводять спільний час. Батьки, запроваджуючи такі дії, навчають своїх дітлахів сімейним цінностям, показують на власному прикладі яким може бути корисний та правильний сімейний відпочинок.

Які ж можна вигадати сімейні традиції?

 1. Спільне приготування сімейного обіду чи вечері хоча б один раз на місяць. Можна, наприклад, визначити як перший чи другий тиждень місяця. Кожен із членів родини може по черзі обирати страву чи страви, які будуть всі разом готувати.
 2. Вигадайте свій день сім’ї. Він не обов’язково має бути один раз на рік. Святкуйте його, наприклад, кожного місяця. У цей день можна зробити один одному святкові листівки чи поробки із солоного тіста/пластиліну.
 3. Створіть «Банк добрих справ». Наприклад, протягом місяця кожен записує що корисного він зробив для родини та кидає папірець до спеціальної скриньки чи баночки. Наприкінці кожного місяця зберіться разом та прочитайте написане.
 4. Напередодні Нового року можна запровадити таку традицію, як виготовлення новорічної іграшки своїми руками. Це може бути одна іграшка, у виготовленні якої візьмуть участь всі члени родини, чи кожен зробить свою власну.
 5. Кожному – по святу! Оберіть свята, які ви святкуєте та розділіть на усіх членів родини. Кожен буде відповідальним за проведення цього дня та має продумати його організацію.
 6. Гарною та доволі простою у реалізації може бути традиція вечірнього перегляду фільмів чи мультфільмів усією родиною, наприклад, один раз на місяць. Чудово обговорити побачене разом із дітьми за вечерею опісля.
 7. Дарувати один одному книги. Просто так, без особливого приводу, а потім ними обмінюватись та знову ж таки, обговорювати прочитане.
 8. Одна із традицій – поповнювати сімейний фотоальбом одним фото із певною періодичністю.
 9. Казка на ніч – ну а чим не сімейна традиція?
 10. Сезонні сімейні традиції. Наприклад, восени збирати усім разом листя, шишки, каштани (це все можна використати для домашніх занять), весною – пікніки, літом – поїздка на море, походи в аквапарк, зимою – спільне ліплення снігової баби тощо.

Чим більше секретних традицій ви матимете, тим дружнішою буде ваша сім’я, імунітет якої не зіпсує жоден негативний фактор.

Створюйте свої власні сімейні традиції, творіть та надихайте інших!


Текст статті Олена Славінська ©
Фото Максим Семенюк ©

Долучитися до обговорення

2 коментарі

 1. Дуже гарно і атмосферно. Прямо шматочок щасливої сім’ї. Але у мене виникло запитання, що робити, якщо у такі сімейні традиції, пролізли негативні явища. Наприклад, традиційні сварки?

 2. Якщо сварки традиційні – значить через одні і ті ж причини. Проаналізувати ці причини, обговорити як їх можна вирішити чи уникнути. Ви ж розумієте, що це дуже індивідуальні речі і краще за самих членів родини ніхто не зможе розібратися у таких ситуаціях. Виявити – проаналізувати – вжити попереджувальних заходів. Десь такий алгоритм дій, на мою думку.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *