ГТТ або «цукрове навантаження» – аналіз на виявлення прихованого гестаційного діабету (порушення вуглеводного обміну) у вагітних на 24-28 тижнях вагітності.

Взагалі для проходження цього тесту є певні показання, як наприклад:

  • надмірна вага жінки;
  • спадкова схильність до цукрового діабету;
  • погані аналізи сечі тощо

Проте з профілактичною метою його призначають абсолютно усім вагітним. Річ у тому, що саме на термінах 24-28 тижнів збільшується вироблення підшлунковою залозою інсуліну, якщо все в нормі. Але у деяких може цього може не статися і як наслідок – малюк може починати набирати зайву вагу, а у гіршому випадку – у нього можуть з’явитися ознаки діабетичної фетопатії. От тому його радять проходити абсолютно усім вагітним.

Як підготуватися до аналізу?

За 10-14 годин до проведення процедури, тобто звечора, не вживати жирну та мучну їжу, напої, вітаміни, лікарські препарати. Можна лише пити воду.

В аптеці потрібно придбати порошок глюкози, він так і називається «Глюкоза-тест» 75 гр. З собою взяти склянку теплої води (250-300 мл).

Порада! Для того, щоб вода лишалася теплою, а напій було не так солодко пити, можна додати у воду лимонного соку або ж лимонної кислоти.

Ви приходите у лабораторію і натщесерце здаєте аналіз крові із пальця. Вам запишуть час процедури й скажуть прийти рівно через годину. Після цього ви одразу розводите глюкозу у воді та впродовж 5 хвилин маєте її випити, з лимонним соком зробити це набагато легше.

Дуже часто після цього жінок нудить, крутиться голова, тому буде добре, якщо з вами буде хтось поряд.

Через годину у вас знову беруть кров з пальця. В ідеалі рівень цукру має підвищитися, хоча в деяких випадках він може і впасти. Після цього вас знову попросять прийти через годину і знову візьмуть кров із пальця. За другим разом рівень цукру має прийти в норму. Протягом цих двох годин прийом їжі заборонений.

Ось і вся процедура. Для багатьох вона важка, як фізично, так і морально, особливо для тих, хто не любить солодкого. Ще може даватися взнаки голод. Проте, лимонний сік та позитивний настрій на проведення цього тесту і близька людина поряд суттєво допомагають та полегшують його проходження.
Приємної вам вагітності!


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *