Епіграф :

Хлопець домагається дівчини, а вона йому: “Давай залишимося друзями”. Він подумав і відповідає: ” Давай, тоді ти зганяй в магазин за горілкою, а я піду дівок приведу” (анекдот)

Сьогодні я підіб’ю підсумки обговорення на моїй сторінці у Фейсбук (https://www.facebook.com/profile.php?id=100006527854488) попередньої моєї статті про дружні стосунки між чоловіками та жінками.

Я була здивована – виявилося, не всі чоловіки знають, що секс є виключно наслідком інстинкту розмноження, продовження роду.

Дехто нарікав на безглуздість самої постановки питання про дружбу між жінками та чоловіками. Мовляв, це неважлива тема на сьогоднішній день, та й взагалі дурне питання, бо кожному своє.

І справді, дискусія була гаряча)), ось уривок :

–             От я, наприклад, вірю в ділові стосунки, в збіг інтересів, коли є вигідний для обох енергетичний обмін. А слово дружба – це щось зі сфери маніпуляцій.

–             А може існувати дружба на основі сексу? Щось таке огидне уявляється.

–             Певен, що ні. Зрештою, тут вже треба визначатися, що ми хочемо розуміти під терміном “дружба”.

–             Напевно у чоловіків все інакше влаштовано. Ми всіх жінок розглядаємо як сексуальний об’єкт. І з жінками які нам не симпатичні, ми просто не спілкуємось, а які симпатичні, то вони симпатичні не тільки як особистості, а як сексуальні об’єкти.

–             За всіх не розписуйтеся. Є люди, а є просто чоловіки.

Одні чоловіки писали, що дружба можлива лише якщо немає сексуального потягу, інші, що  навпаки – дружба між чоловіком і жінкою не буває без «пускання бісиків». Хтось наполягав, що соціоніка дає вичерпні відповіді про формування «дружніх» пар. А хтось – що дружити прагнуть лише люди із послабленим лібідо та жіночки «певного віку» задля підтримки своєї самооцінки. Що дружба – це просто близькі стосунки, а інтимні є ближчими і досконалішими для чоловіка і жінки.

Хоча я, власне, не ставила питання «чи існує дружба між чоловіком і жінкою». Бо і так з попереднього досвіду людства відомо, що така дружба існує. Й існує в багатьох видах та варіантах. А якщо шукати «справжньої», «істинної» дружби, то це дійсно буде «дурне питання», бо для кожного з нас це буде щось своє. І навіть між людьми однієї статі така дружба буває нечасто.

Висновки з обговорення для себе я зробила наступні :

  1. Із сексуальним об’єктом не дружать.

Дружба – це близькі стосунки, а не інтимні. Якщо вважати іншу людину лише сексуальним об’єктом, то про дружбу не може бути й мови. Аби дружити, треба бути зацікавленою(ним) особистістю партнера більше, ніж її чи його сексуальністю. Ну або принаймні так само сильно. Якщо людина цікава насамперед сексуально, то отже особистість її не є для Вас привабливішою за її зовнішність. Звідси випливає пункт 2.

  1. Дружити можна лише із рівним собі.

Це перегукується із пунктом 1., бо сексуальний об’єкт не є рівним до суб’єкта. Якщо вважати іншу людину «нижчою за себе істотою», придатною лише для сексуального задоволення, розваги чи обслуги, то дружби не вийде.

Цей пункт також дає відповідь на питання, чому багато чоловіків не бачать подругу в своїй дружині.

  1. І ще раз про секс: сексуальні стосунки для багатьох стають каменем спотикання у дружбі. Це стосується не лише інтиму між чоловіком і жінкою, але і різних моментів, пов’язаним із сексуальними вподобаннями. Наприклад, коли і вам, і другу (подрузі) подобаються однакові чоловіки (жінки). Не кожна дружба витримує таку конкуренцію за сексуального партнера чи партнерку. Хоча дехто каже, що з цього іноді дружба й починається :).

Так чи інакше, тема сексу все одно присутня у дружніх стосунках – просто коли це «чоловіча» дружба, то це розмови про жінок, а коли це дружба чоловіка і жінки, то це – флірт.

  1. Дружба базується на взаємній зацікавленості, довірі, повазі, щирості, відкритості, близькості. На доброті і любові. На повноцінному, рівноцінному обміні між двома зрілими особистостями.
  2. Все ще думаю, що ПОдружні стосунки мають бути насамперед – дружні))

Один з дописувачів зацитував класика : “Адже був колись час. Тоді вони були зовсім маленькі і звалися просто діти. І в усьому були рівні. Іграшки мали спільні. Хворіли на однакові хвороби — кір, свинку, скарлатину. Однаково боялися Бармалея і Сірого Вовка і однаково жаліли нещасного козлика, від якого лишилися тільки ріжки та ніжки. Ох, оті ріжки та ніжки! Скільки сліз пролили через них Вадька та Натка — дружних колективних сліз! Натка й Вадька тоді дружили, міцно дружили. Як то кажуть — нерозлийвода.

А потім раптом Вадька зробився хлопцем і сказав Натці: “Ти — баба!”

Натка образилась і сказала: “А ти — дурень!”

І Вадька гупнув Натку кулаком по спині. А Натка тріснула Вадьку портфелем по голові. Так вони перестали бути просто дітьми, а стали хлопчиськом і дівчиськом”.

(В. Нестайко “Космонавти з нашого будинку”)

Після цієї цитати стало зрозуміло, що маленький хлопчик не міг вигадати цю «дорослу» фразу сам. Він її почув від дорослих, можливо від батька. Тож батьки цілком можуть повпливати на те, щоб дружні стосунки між дітьми не зникали з віком. А продовжили визрівати у дорослу дружбу чоловіка і жінки. Повноцінну, рівноцінну і взаємну.

І завершити хочу також цитатою одного із дописувачів :

“Аби прийти до правдивої дружбі, необхідно спочатку стати правдивим.

Друга не знайти безоплатно: дружба – це взаємообмін, в якому обидві сторони віддають і отримують; треба проявляти обережність, аби в жодному разі не принизити іншого. Навіть коли доводиться погиркатися, потрібно залишатися щирим”.

(с) Антоніо Менегетті

ПС. Щиро вдячна всім, хто взяв участь у обговоренні. Такі зрілі міркування викликали у мене повагу і прихильність 🙂


Якщо ви бажаєте отримати психологічну консультацію звертайтесь безпосередньо до Вікторії.
Skype: viktoriatalan
e-mail: [email protected]
Профіль у ФБ: Вікторія Таланко
Особистий блог: БЛОГ ВІКТОРІЇ ТАЛАНКО/для розвинених індивідуалістів
Канал Youtube: Viktoria Talanko


Текст та зображення Вікторія Таланко ©

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *