В дитинстві є такий період, коли дівчата вільно граються разом із хлопцями, і якщо батьки не втручаються в цей процес, то між дітьми встановлюються справжні дружні стосунки.

В дитячі роки ми маємо схожі захоплення, нас цікавлять ті самі речі, а зовні відрізняє хіба що бант на голові. Ми досліджуємо природу, нас цікавить все – від маленької комашки і рослинки до великих дерев і тварин. Біганина та ігри у квача в дворі. Пригадую ігри «козаки та розбійники», «стоп халі хало» (звучить зараз дивно навіть для мене, але така гра була досить розповсюджена, коли ще не існувало  смартфонів :)), «Земля або гра в ножичка», «Магазин» та багато інших, які я вже не пригадую. В ці ігри ми грали разом, і хлопці і дівчата з нашого двору.

Згодом, коли настає перехідний вік, гормональне дозрівання, і природа спонукає хлопців та дівчат по-іншому подивитися одне на одного, взаємини стають не такими легкими і прозорими.

У років 14-15,  починається поділ на «парочки».  Але все одно ми гуляли «своєю компанією»,  в якій були і «парочки», і «самотні» дівчата та хлопці. Парочки змінювалися, сходилися, розпадалися. Все було схоже на сучасні юнацькі серіали, а інтереси, хоч і змінювалися, та залишалися спільними – закоханості, розмови про дорослі «речі», спроба вперше закурити, плани на майбутнє, мрії, проблеми в школі або училищі, проблеми з батьками тощо. Ми продовжували дружити і ділитися своїми клопотами в компанії хлопців та дівчат.

Пройшов час, студентські роки, пошуки першої роботи, одруження, власні діти…

Дорослі чоловіки вже однозначно не шукають дружби із жінками. Навіть якщо збираються одружитися з цією жінкою. Жінки також забувають, що дружба – основа будь-яких вдалих стосунків.

Можливо, наші ідеалістичні дитячі уявлення про дружбу, як про самопожертву і відданість одне одному так і не переростають у доросле розуміння дружби як взаємовигідного партнерства?


Якщо ви бажаєте отримати психологічну консультацію звертайтесь безпосередньо до Вікторії.
Skype: viktoriatalan
e-mail: [email protected]
Профіль у ФБ: Вікторія Таланко
Особистий блог: БЛОГ ВІКТОРІЇ ТАЛАНКО/для розвинених індивідуалістів
Канал Youtube: Viktoria Talanko


Текст та фото Вікторія Таланко ©

Долучитися до обговорення

1 коментар

  1. Було б ще добре описати: “що таке дружба”, бо це поняття також є не чітким, у кожного своє. Думаю, що в якості спілкування, дружба існує навіть з автомобілем 😀
    Це таке, людина собі всяке придумати може.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *