Як правильно вибрати фітбол

Фітбол –  великий м’яч для спортивних занять. Це надзвичайно корисна річ, адже він створює навантаження на всі групи м’язів,  допомагає розвивати гнучкість. Для мам – це спосіб повернути собі гарні форми після вагітності, а для малечі – гармонійний фізичний розвиток. Але

Розмір. Найбільш оптимальним буде розмір 55-75 см. Садля того, щоб ефект від занять на фітболі був максимально корисний – потрібно правильно його підібрати.ме такого розміру фітбол підійде як для малюків, так і для мам. Залежно від зросту підбирається той, який буде зручним.

Можна обирати фітболи за зростом:

  • 55 см – зріст до 150 см;
  • 65 см – від 150 см і до 170 см;
  • 75 см – від 170 см до 190 см;
  • 85 см – зріст вище 190 см.

Також за довжиною руки, яка вимірюється від плеча до кінчиків пальців. У такому випадку її довжина має співпадати із діаметром м’яча.

Вага. В ідеалі він має витримувати 200-300 кг., саме такий м’яч вважається надійним та стійким.

Зовнішній вигляд. Найкраще коли у ньому не буде ні бульбашок, ні ріжок. Такий простий м’яч більш універсальним і зможе використовуватися всіма членами сім’ї. Шви на ньому мають бути ледве помітними, аби не відчувати їх під час занять. Якщо ви купуєте м’яч безпосередньо у магазині, то спробуйте його на дотик – він має бути теплим, а стінки його доволі товстими (до 6 мм).

Колір. Без сумніву, яскраві кольори будуть привертати більшу увагу малечі.

Для дітлахів особливо важливою буде функція «анти-вибух» ( ABS (Anti-Burst System)). Якщо такий м’яч раптом проколеться – то не вибухне, а поступово здується.

Форма. Окрім круглих м’ячів є також овальні – фізіороли, які нагадують арахіс. Вони зручні для занять лікувальною фізкультурою, більш стійкі, тому часто використовуються у реабілітаційних центрах.

Для того, щоб використання фітболу було ефективним, його потрібно правильно накачати, адже перекачаний м’яч буде дуже пружнім і не зручним для втримання рівноваги, а недокачаний дуже м’яким.

Якщо ви не знаєте що подарувати сім’ї, у якій народилася дитина, поцікавтеся чи не має у них фітболу, якщо ні – можете сміло дарувати, це чудовий подарунок для всієї сім’ї. У перші місяці, дні, мама може просто заколисувати дитину на фітболі, це її заспокоює і вже паралельно тренує вестибулярний апарат.


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *