Як навчити дитину любити книги?

Книга та інтернет, книга та електронна книга –  у цих поєдинках, що тривають уже досить довгий час перша не поступається і гідно тримає конкуренцію. Та все ж дуже часто батьки замислюються над питанням: «Як навчити дитину любити книги?», якщо замість них вона надає перевагу іграм на гаджеті?

Це ми, дорослі, розуміємо цінність книги, її вплив та значення на наше життя. А як бути з дітлахами?

Насправді, всьому навчити можна, головне, починати з раннього віку. Чим раніше дитина познайомиться із книгою, тим міцнішим і надалі буде зв’язок між ними. Для того, щоб це зробити батьки можуть взяти на замітку декілька простих, але дієвих порад.

Для найменших:

З самого народження читайте діткам коротенькі віршики та казки, розповідайте що зображено на малюнках. Нехай малюк ручками вивчає сторінки, до речі, перші книжечки мають бути доволі цупкими та міцними, такими, щоб дитина змогла сама згодом перегортати сторінки. Ілюстрації повинні бути нормальних кольорів та адекватні за змістом. Важливо правильно підібрати час для читання. Малеча має бути ситою, сухою та задоволеною життям.

Зробіть читання книги ритуалом і не обов’язково лише перед сном.

Дайте можливість дитині обирати слухати ту книгу, яку вона хоче, хай це буде навіть «Колобок», який читається вже 5 днів підряд. Кожного разу під час прослуховування дитина буде для себе відкривати у ній щось нове.

Обговорюйте прочитане, запитайте про кого розповідалося у книзі, що там сталося, і обов’язково відповідайте якщо дитина запитує щось по сюжету книги.

Для старших:

Книгу можна об’єднати із захопленнями дитини. Наприклад, якщо дитині подарували собаку, можна також їй придбати книгу про собак цієї породи, якщо дитина малює –  то книгу про видатних художників тощо.

Запропонуйте дитині створити свою власну бібліотеку, час від часу просіть дозволу почитати ту чи іншу книгу. Це викличе почуття гордості у неї і буде заохочувати її до придбання нових книг.

Читання через гру. Запропонуйте дитині бути ведучим передачі, в якій читають книги. Дайте їй імпровізований мікрофон, крісло, інші реквізити, що можуть підійти і нехай вона читає для вас, як для слухача чи глядача.

Ходіть разом в книжкові магазини, купуйте книги для себе, нехай дитина вчиться у вас читацької культури, адже якщо батьки не проявляють інтересу до читання, то і у дитини йому важко з’явитися.

Чудово підкріплювати прочитане походами в театр чи кінотеатр. Таким чином є можливість порівняти книгу і власне її сприйняття із тим, що відбувається на екрані.

Метод Кассіля. Розпочніть читати самі книгу, коли дійдете до найцікавішого місця – зупиніться і відкладіть її. Дитині захочеться дізнатися що ж буде далі і вона сама візьме книгу до рук.

Метод Іскри Дауніс. Одного разу підкиньте дитині лист від чарівного героя, у якому він хоче подружитися із нею та в знак дружби дарує книгу про себе. Якщо дитина не читає, не проявляє інтересу до книги, знов надходять листи, у яких повідомляється, що герой хотів зробити дитині подарунок, але в силу того, що він не приймає їхньої дружби (не читає книгу), то він скасовується.

Найголовніше!!! Читання, як нагорода, а не покарання. Ні в якому разі не карайте дитину читанням чи будь-яким іншим видом діяльності, адже до неї в рази сильніше сформується відраза.

Хочете, щоб дитина читала? Читайте самі! Хочете, щоб дитина любила книги? Полюбіть їх самі і допоможіть своєму малюку відкрити цей дивовижний паперовий світ, який надзвичайно сильно буде впливати на розвиток вашої дитини.


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *