Розтяжки під час вагітності

Під час вагітності всіх майбутніх матусь турбує проблема розтяжок, а точніше, як їх уникнути. Живіт росте, шкіра розтягується, як наслідок, розривається сполучна тканина, шкіра стане тоншою. В результаті на тілі з’являються рубці – стриї. Вони досить важко піддаються усуненню, тому краще спрямувати свої сили на попередження їх виникнення. А виникнення розтяжок залежить від декількох факторів:

  • спадковість;
  • правильне харчування, контроль за масою тіла;
  • використання косметичних засобів.

Якщо контроль вашої ваги – це справа рук лікарів, то про косметичні засоби потрібно подбати самій.

Багато хто купує спеціальні креми від розтяжок, які мають у своєму складі безліч хімічних речовин. Звичайно, це особиста справа кожного, але, на мою думку, якщо є натуральні продукти, які так само підтримують еластичність шкіри, насичуються її вітамінами, то навіщо зайва хімія? Я маю на увазі рослинні олії. Пропоную поглянути яку користь принесе використання тієї чи іншої рослинної олії у профілактиці розтяжок.

Оливкова олія. Вона корисна як і при вживанні в їжу, так і для зовнішнього користування. Будь-яка олія тривалий час зберігає шкіру зволоженою та надає відчуття комфорту. Оливкова олія – це природне джерело найкориснішого вітаміну для шкіри – вітаміну Е, а вітамін А, що в ній міститься відповідає за еластичність шкіри. Для підвищення косметичного ефекту можна використовувати сік лимону. Просто до оливкової олії додайте декілька його крапель.

Олія зародків пшениці. Вона надає шкірі омолоджуючого  ефекту, зберігає її еластичність та свіжість. Окрім того, така олія покращує кровопостачання та сприяє виведенню токсинів із організму, насичує клітини киснем.

Мигдальна олія. Така олія універсальна і підходить для усіх типів шкіри. Вона насичена такими вітамінами, як: А, Е, B, F, а також корисними мінералами та мікроелементами. Олія сприяє регенерація клітин, активізує вироблення колагену.

Олія жожоба. Також підходить для шкіри будь-якого типу. Її можна використовувати у чистому вигляді або ж поєднувати із вищезгаданими рослинними оліями. Олія жожоба чинить протизапальну дію, тому знімає подразнення, її ефективно використовувати від прищів, проблема появи яких також є актуальною у період вагітності.  Вона глибоко проникає в шкіру, також стимулює вироблення колагену, бере участь у процесі регенерації клітин.

Це найбільш поширені рослинні олії, які рекомендують використовувати лікарі. Але, окрім них також користуються олією розторопші, кокосовою, авокадо, какао, олією з виноградних кісточок тощо.

Чи є ефективним використання таких олій? Звичайно, особливо у поєднанні зі збалансованим харчування, водним режимом, помірною фізичною активністю. Доглядайте за своєю шкірою зараз, щоб уникнути проблем у майбутньому.

Приємної вам вагітності!


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *