Підбиття підсумків літнього планування

От вже й добігає кінця літо!

Якщо ви читали мої попередні дописи «Вчимося самоконтролю» та «Вхопити літо за хвоста», то ви вже зрозуміли, що ця стаття буде завершенням трилогії про складання планів на літо.

Часу лишилося менше тижня. Відгриміло свято Дня Незалежності, а за ним – дні до початку нового навчального року помчать стрімко наввипередки.

Відшукаймо свої нотатки із планами на літо й підбиймо підсумки наших результатів – що ми виконали, і що залишили на «потім». Якщо ви не складали жодних планів, то все одно зможете подумки, в своїй уяві, зробити огляд справ, які вам вдалося і не вдалося завершити протягом літа, та оцінити свою продуктивність.

  1. Найперше, звісно, слід зауважити, чи вдалося виконати омріяне.

Себто те, що було для вас у пріоритеті і було найбільш бажане до виконання. Як правило, приємні справи та давні мрії виконати легше, ніж якусь нудну обов’язкову роботу.

Тому тут просто згадуємо, радіємо, насолоджуємося спогадами.

  1. Чи вдалося виконати завдання, які стосувалися ваших близьких чи дітей.

Не зайве буде поцікавитися, чи задоволені діти, наприклад, перебуванням у таборі, поїздкою на море чи до бабусі з дідусем тощо. Виконання планів, які стосувалися наших рідних і близьких людей, буває найважче перевірити щодо ефективності. Адже часто нам не дають чесні і відверті відгуки, і доводиться здогадуватися чисто інтуїтивно та покладатися на власні відчуття.

Проте особливо переживати з цього приводу не варто. Є простий спосіб дізнатися правду – це запропонувати наступного літа зробити те саме та спостерігати за реакцією. Ви одразу зможете помітити – чи людина почне задоволено посміхатися, чи перелякано почне запевняти, що одного разу було цілком достатньо і шукати причини, чому цього більше не слід робити, чи туманно скаже «побачимо» 🙂

  1. Тепер оцінюємо, скільки часу припало на наші особисті забаганки та корисні справи для себе.

Чи задоволені ми часткою особистих вражень на тлі завдань, виконаних для інших людей? Що пройдене літо принесло нам особисто, чи можна його охарактеризувати одним словом,  наприклад «кайф, суцільний кайф» або це «трохи вільного часу і то в погану погоду»? Чи вийшло вповільнити час і прожити кожен день яскраво?

Які б не були результати, вони нам допоможуть усвідомити, чого нам бракувало, а чого було понад міру, і спонукають до правильних висновків.

Наприклад, пляжу було занадто багато, пролежала цілими днями, засмага скоро змиється, а згадати нема чого. Треба було пляжити через день, а у решту часу сходити до зоопарку, музею, на концерт, посидіти в барі та завести знайомства. Або : подорож машиною була хорошою ідеєю, але тепер пригадую лише асфальт, розмітку та дорожні знаки. Наступного разу візьму з собою не лише дружину і дітей, а й друга, який мене замінятиме за кермом. А може підбиратиму автостопників із водійськими правами :).

Літо не у всіх є улюбленим сезоном. Найбільше літо подобається людям, як ми, хто живе у помірному кліматі, та північнішим за нас народам. Бо решта сезонів у нас є холоднішими, і ми хочемо «наготувати сани влітку», коли не потрібно вдягати багато одягу, і можна подовгу перебувати за межами квартир і будинків.

Та попри все, пам’ятаймо, що найкращий теплий сезон – це не лише погода навколо нас, а, насамперед, теплий настрій нашої душі.
Якщо ви бажаєте отримати психологічну консультацію звертайтесь безпосередньо до Вікторії.
Skype: viktoriatalan
e-mail: viktoriatalanko@gmail.com
Профіль у ФБ: Вікторія Таланко
Канал Youtube: Viktoria Talanko


Текст та фото Вікторія Таланко ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *