Наукові експерименти з дітлахами

Пізнання навколишнього світу для дітлахів – надзвичайно захопливий процес. Кожен листочок чи камінчик виступає об’єктом для обстеження. Допоможімо дітлахам та зробимо ці відкриття ще більш цікавими. Які ж наукові експерименти можна провести?

  1. «Таємний запис». Потрібно: половина, лимона, вушна паличка, склянка води, папір. Спочатку вичавлюємо сік лимона у чашку і додаємо таку ж кількість води. Вушну паличку занурюємо у розчин і пишемо щось на папері. Коли листок підсохне можна вмикати настільну лампу, над якою потрібно нагріти листок та прочитати таємний запис.
  2. «Ліпимо із молока». Потрібно: склянка молока, оцет. Для початку нагріваємо молоко, але не доводимо до кипіння, додаємо до нього столову ложку оцту та інтенсивно перемішуємо. Повинні з’явитися білі згустки. Це білок – казеїн. Коли таких згустків стане багато потрібно масу злити через сито. Те, що залишилося забираємо просушити на паперовий рушник. Маса виходить доволі пластичною та з неї можна ліпити фігурки, які за день-два повністю застигають.
  3. «Плавуче яйце». Потрібно: сире яйце, склянка води, декілька столових ложок солі. Для початку показуємо дитині, що якщо покласти сире яйце у просту воду, то воно опускається на дно. А тепер Насипаємо сіль у воду, перемішуємо і знову кладемо яйце. Тепер воно не піде на дно, а буде триматися на поверхні.
  4. «Гірка води». Потрібно: склянка, декілька копійок, холодна вода, рослинна олія. Візьміть чисту суху склянку, змастіть краї рослинною олією на налийте води по вінця. Тепер повільно кладіть копійки по одній, зі сторони буде видно, що вода не виплескується зі склянки, а утворює гірку на ній. Вода почне надуватися, наче мильна кулька і на котрійсь з монет врешті лопне.
  5. «Молоко, яке танцює». Потрібно: тарілка молока, харчовий барвник, ватна паличка, засіб для миття посуду. В молоко насипаємо трішки харчового барвника і через деякий час воно почне рухатися, утворюючи різноманітні візерунки. А якщо вмочити ватну паличку у засіб для миття посуду та поставити у центрі тарілки з молоком – то воно стане рухатися ще швидше, утворюючи кружки.
  6. «Паперова кришка». Потрібно: склянка з водою, аркуш паперу. Вирізаємо шматочок з аркуша паперу, щоб ним можна було б накрити склянку та кладемо на неї. Тепер перевертаємо склянку і бачимо як вода не виливається, а залишається у склянці.
  7. «Весела каша». Потрібно: повітряна кулька, геркулес, тарілка. Насипаємо геркулес у тарілку, кульку надуваємо. Тепер потрібно її трішки потерти об волосся на голові. Після цього піднесіть її до пластівців і ви побачите як вони почнуть «підлітати» до кульки.

Подібні експерименти дуже корисні для дітей, адже розвивають пізнавальну активність, зорову увагу, уміння мислити та аналізувати. До того ж, це чудова нагода спільно провести час із малечею та поспілкуватися.


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *