Ігри з овочами/фруктами/ягодами

На вулиці літо, а це означає, що розпочато сезон домашніх ягід, овочів та фруктів. Ними можна не лише смачно поласувати, але й заодно погратися і тим самим розвивати увагу, мислення, пам’ять тощо. Пропонуємо підбірку простих та доступних ігор.

 «Чарівний мішечок». У торбинку із цупкого матеріалу потрібно покласти овочі/фрукти/ягоди і запропонувати дитині, не дивлячись, за тактильними відчуттями витягати об’єкти  та вгадувати що там.

«Вгадай за смаком». Підготовлений дидактичний матеріал нарізаємо, дитина із закритими очима має скуштувати та відгадати що з’їла.

«Вгадай за ароматом». Більшість літніх дарів природи надзвичайно ароматні, тому для дитини вгадати за смаком що вона скуштувала із закритими очима буде просто.

«Вгадай за описом». Ви описуєте дитині певний фрукт/овоч/ягоду. У неї є три спроби, щоб вгадати. Якщо вона вгадує з першого опису – має можливість з’їсти відгаданого три шматочки, якщо з другого –два, якщо з третього – один. Описувати потрібно комплексно: смак, колір, форма, вид тощо.

Можливий і інший варіант. Дитина, з’ївши шматочок, має описати його, а ви вгадати.

«Попелюшка». Перемішуємо овочі/фрукти/ягоди. Завдання малечі відсортувати це все на три купки чи у три відеречка.

Можливі варіанти сортування:

  • За видом;
  • За кольором;
  • За смаком:
  • За формою

«Розклади за розміром». Для гри потрібні різного розміру овочі/фрукти/ягоди та три каструлі чи контейнера різного розміру. Пропонуємо відсортувати все за розміром: маленьку полуничку у маленький контейнер, а велику – у великий.

«Знайди будинок». Для гри потрібно чотири листки кольорового паперу (червоний, жовтий, зелений, синій)  та набір овочів/фруктів/ягід. Завдання дитини розселити їх по своїм різнокольоровим домівкам. Жовту грушу на жовту картонку, а зелений огірок – на зелену.

«Послідовність». Викладаєте певну послідовність, а дитина має продовжити логічний ряд. Наприклад, полуниця-малина-полуниця тощо.

«Дай мені». Для цієї гри потрібно багато овочів/фруктів/ягід. Кладемо все у один великий контейнер і даємо завдання по черзі щось діставати. Наприклад, один банан, найбільшу полуницю, три чорниці, жовтий фрукт чи зелений овоч.

«Один-два». Для цієї гри потрібні пари овочів/фруктів/ягід. Це не лише гра на уважність, але і на розвиток мовлення. Один набір маєте ви, інший – у дитини. Наприклад, кладете яблуко і кажете «Одне яблуко». Далі просите дитину знайти у себе теж яблуко, покласти поряд і сказати як тепер ми назвемо цю пару (два яблука).

«Малювання». Це не гра, а саме малювання. Малюємо за допомогою відбитків картоплі, бурячковим соком, відбитків яблучка тощо.

«Дизайнери». Пропонуємо малечі вигадати образ для картоплі чи для банана. Можливо, у них можна зробити із чогось очі, руки, одяг тощо. Гра чудово розвиває фантазію та дозволяє весело провести час.

«Що змінилося». Розкладаємо овочі/фрукти/ягоди у рядок. Наприклад, помідор-огірок-кабачок-буряк. Даємо дитині декілька секунд аби вона запам’ятала послідовність і просимо закрити очі. У цей час міняємо щось місцями. Завдання дитини – відгадати що змінилося.

Грайте та розвивайтеся!


Фото та текст Олена Славінська ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *