Допомагаємо мовленню розвиватися

Для того, щоб мовлення розвивалося правильно малюку можна трішки допомогти, а якщо уже спостерігаються певні проблеми – то відкоригувати. У цьому вам допоможуть – зарядка і танці, але, звичайно, не прості. Мова йде про логопедичну зарядку та логопедичну ритміку. Зацікавились? Тоді лишайтеся з нами.

Артикуляційна гімнастика – це вправи, які потрібно виконувати язичком. Зазвичай вони подаються у ігровій формі, оформлені казочкою чи віршиками. Малюку цікаво спостерігати за тим, які викрутаси може робити його язичок, перетворюючись то на «кішку», то у «грибочок». Ціла фантастика!

Окрім захопливої гри – такі вправи просто незамінні та вкрай необхідні, адже вони тренують м’язи язика та підказують йому, тобто язичку, артикуляційні позиції для певних звуків. Наприклад, звук [Р] верхній звук, для того, щоб його вимовити язичок повинен знаходитися вгорі. Тому, коли працюють над появою чи автоматизацією цього звука – виконують такі вправи, як «Коник» чи «Грибочок».

Але вдома варто пророблювати весь комплекс гімнастики, шкоди від цього точно не буде. До речі, для мам – це також корисна профілактика ранніх зморшок!

Артикуляційна гімнастика дозволяє дитині навчитися контролювати свій язик та підбирати правильні артикуляційні позиції для звуків.

Ще один чудовий засіб веселого та корисного проведення часу – це логоритміка. Класична логоритміка являє собою поєднання трьох компонентів: рух, музика, мовлення. Рух дозволяє тренувати як загальну, так і дрібну моторику; музика чудово розвиває музичний слух, відчуття ритму та темпу; останній компонент передбачає викликання мовлення або ж корекцію проблемних звуків. Не обов’язково у одному завданні мають бути присутні разом три компоненти. Це може бути комплекс вправ.

Наприклад, в одній вправі ви розповідаєте вірш та відплескуєте чи відтоптуєте його ритм, в іншій – співаєте. Логоритміка позитивно впливає на організм в цілому: на серцево-судинну, сенсорну, рухову системи, а також виховує емоційно-вольову якості дитини, розвиває психічні процеси.

Таке спільне змістовне проведення часу разом із дитиною беззаперечно позитивно вплине і на ваші емоційні стосунки. Дитина відчуватиме, що ви їй важливі, що ви їй допомагаєте та бажаєте бути гарним другом.

Якщо ви зацікавилися комплексом артикуляційної гімнастики та логоритмікою, то необхідний матеріал можна скачати ТУТ


Текст Олена Славінська ©
Фото Максим Семенюк ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *