5 ігор для розвитку вестибулярного апарату на вулиці

  1. Моделі.Запропонуйте малюку пройтися по бордюру, чи просто крейдою намалюйте лінію. Можна балансувати на колоді чи великому камені. Влаштуйте перегони: хто довше пройде чи простоїть. Урізноманітнити гру можна такими завданнями: пройтися переставними кроками, на носочках, задом наперед.
  2. Космічні гойдалки.Нічого кращого та цікавішого для розвитку вестибулярного апарату і не вигадаєш. Якщо є можливість погойдатися чи спуститися із гірки – неодмінно нею скористайтеся. Щоб було цікавіше, можна вигадати, що дитина – космонавт, який відправляється у космос. Після гойдалки поговоріть з дитиною, нехай розповість яким вона бачить космос.
  3. Велосипед.Спочатку триколісний, потім двоколісний. Виходьте на прогулянки разом з ним, катайтеся всією сім’єю. Можна грати хто кого випередить, можна на велосипеді об’їжджати перепони. Серед інших допоміжних засобів на вулиці для розвитку вестибулярного апарату можна віднести ролики та скейтборд.
  4. Перевізники.Чудовою вправою для тренування вестибулярного апарату є перенесення предметів на голові. Окрім того, виправляється постава. Для початку пропонуємо переносити більш стійкі предмети, типу книги, іграшки, потім можна ускладнити завданняф і наприклад, пройтися із м’ячем. Тренуйте вестибулярний апарат всією сім’єю, так набагато цікавіше.
  5. Гамак/коляска/батут. Якщо є можливість поставити гамак влітку – це просто чудово. Якщо ви гуляєте з малюком в колясці – частіше її покочуйте. Стрибки на батуті – це не лише задоволення для дітлахів, але і надзвичайно корисна вправа: зміцнюється хребет та суглоби, розвивається гнучкість, витривалість, виводяться шлаки із організму за рахунок активного руху лімфи.

Розвиток вестибулярного апарату закінчується десь у 12-15 років, так що поспішайте гратися!


Текст Олена Славінська ©
Фото Максим Семенюк ©

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *